photo-5

1
Tematyka szkoleń

Programy szkoleń elastycznie dobieramy do sytuacji rynkowej i oczekiwań naszych Klientów. W związku z rosnącym zainteresowaniem i potrzebami Przedsiębiorców w zakresie zdobywania wiedzy pomagającej w zapobieganiu powstawania zatorów płatniczych i doskonalenie umiejętności w obszarze windykacji należności przygotowaliśmy cykl szkoleń dotyczących tej właśnie tematyki.

Na naszych szkoleniach uczestnicy dowiedzą się między innymi jak negocjować z kontrahentami, by nie tracić z nimi dobrych relacji biznesowych, jednocześnie zachowując płynność finansową swoich firm, jak zabezpieczać transakcje by uchronić się przed nieuczciwymi kontrahentami, jak sprawdzać wiarygodność płatniczą kontrahentów na podstawie dostępnych źródeł informacji, jakie sposoby i procedury postępowania prawnego stosować wobec dłużników, jak wyglądają prawne i formalne aspekty dochodzenia należności na drodze sądowej i egzekucyjnej, jakie są skuteczne metody windykacji polubownej.

2
Dla kogo szkolenia

Szkolenia dedykujemy w szczególności właścicielom firm, pracownikom działów windykacji, księgowości, administracji, osobom indywidualnym zajmującym się zarządzaniem należnościami.

Staramy się, aby nasze szkolenia oprócz czystej wiedzy teoretycznej zawierały w sobie jak najbardziej praktyczne podejście do tematu windykacji. Naszym celem jest przekazać wiedzę w formie jak najprostszej i zrozumiałej nawet dla osób, które do tej pory nie miały kontaktu z omawianą przez nas tematyką.

Specjalizujemy się w organizacji szkoleń zamkniętych – dlatego jeżeli nie znajdziecie Państwo na naszej stronie informacji o interesującym Państwa szkoleniu, uprzejmie prosimy o wysłanie zapytania za pośrednictwem formularza kontaktowego lub bezpośredni kontakt z naszym Biurem Prawnym w celu uzyskania szczegółowych informacji.

3
Organizacja szkoleń

Wszystkie organizowane przez nasze Biuro Doradztwa Prawnego szkolenia prowadzone są w sposób zrozumiały dla osób niemających wykształcenia prawniczego, przez doświadczonych prawników we współpracy z praktykami – osobami posiadającymi doświadczenie biznesowe, doradcami np. w zakresie zarządzania czy księgowości, oraz ekspertami różnych branż. Nasi trenerzy nie skupiają się wyłącznie na problemach czysto teoretycznych, lecz zajmują się kwestiami wywołującymi najwięcej wątpliwości w praktyce, przedstawiając wybrane zagadnienia prawne w sposób rzeczowy i na podstawie najczęstszych przykładów występujących w codziennej pracy.

Standardowe szkolenie obejmuje: przystępne wprowadzenie teoretyczne, klarowne przedstawienie najważniejszy reguł i zasad, omówienie najczęściej występujących w praktyce problemów ze wskazaniem na ich przyczynę oraz sposób rozwiązania oraz ćwiczenia praktyczne, kształtujące właściwe reakcje i sposób postępowania. Uczestnikom szkoleń zapewniamy materiały szkoleniowe oraz imienne zaświadczenia.

Oferowane przez nas szkolenia dotyczą między innymi następującej tematyki:

Podstaw prawa autorskiego

Prawa zamówień publicznych

Sprzedaży konsumenckiej

Windykacji

Działania prewencyjne i monitoring płatności

Działania przedsądowe (windykacja mediacyjna)

Postępowanie sądowe

Postępowania egzekucyjnego

Naszą specjalnością są szkolenia z zakresu windykacji

1
Szkolenia z tematyki prawnej

Nasze Biuro Prawne prowadzi działalność edukacyjną z obszaru prawa i windykacji. Organizujemy zarówno szkolenia otwarte, jak również szkolenia zamknięte (tzw. in company).

Stoimy na stanowisku, że wielu problemom natury prawnej można zapobiec już u podstaw. Dlatego należy dbać o kształtowanie właściwego poziomu wiedzy i świadomości zarówno szeregowego personelu, jak i kadry zarządzającej.

Korzystając z wieloletniego doświadczenia i zawodowej praktyki, specjaliści z naszego Biura Prawnego prowadzą wewnętrzne szkolenia eksperckie i warsztaty dla zlecenie firm, jako uzupełnienie świadczonych przez nas usług prawnych oraz w ramach stałej obsługi prawnej.

2
Dla kogo szkolenia

Szkolenia te dedykowane są dla pracowników różnych działów i szczebli, obejmując praktyczne aspekty działalności gospodarczej naszych Klientów. Szkolenia mogą odbywać się w siedzibie naszego Biura, siedzibie Klienta lub innym uzgodnionym miejscu.

Oprócz szkoleń na indywidualne zamówienie, oferujemy również szkolenia otwarte gwarantujące możliwość podnoszenia swoich kompetencji poszczególnym osobom. Ich specyfika polega na tym, że spotykają się na nich przedstawiciele różnych firm oraz osoby prywatne. Stanowi to wyjątkową okazję do spotkań, wymiany doświadczeń oraz uzyskania cennych porad. By zapewnić właściwą interaktywność, szkolenia odbywają się w małych kilkunastoosobowych grupach.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NASZYM BIUREM PRAWNYM

Wykwalifikowani i doświadczeni pracownicy Biura Prawnego AQUILA odpowiedzą na wszelkie pytania

Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych: RODO